panelarrow

O KURSACH

Czym wyróżniają się Kursy Językowe PUZZLE?

Nauka przez zabawę
Zarówno dzieciom, jak i dorosłym podczas spotkań z językiem angielskim musi towarzyszyć dobry humor i wspaniała zabawa. Dlatego też każde zajęcia prowadzone przez Kursy Językowe PUZZLE są atrakcyjne pod względem używania ciekawych materiałów oraz uatrakcyjniane przez szereg „pomocy naukowych” takich jak maty podłogowe, plansze edukacyjne, karty pokazowe czy plakaty okolicznościowe. Bardzo często uczniowie korzystają z prawdziwych przedmiotów, a nie tylko ilustracji w podręcznikach. Przykładowo,  podczas nauki słownictwa związanego z ubraniami uczniowie otrzymują części garderoby, których angielskie nazwy poznają wieszając je na sznurku jak pranie, zaś podczas nauki angielskich nazw owoców robią prawdziwą sałatkę owocową, którą później zjadają itp. Uczniowie dobrze się bawią, a przy okazji zdobywają wiedzę umiejętnie „przemycaną” przez lektora.
Zwłaszcza z najmłodszymi podczas zajęć wprowadzanych jest bardzo wiele zabaw ruchowych, często z użyciem rekwizytów takich jak piłka, skakanka, szalik, spinacze do bielizny, maskotki, itp. Również wśród najmłodszych uczniów nacisk kładziony jest na naukę angielskiego poprzez piosenki i rymowanki oraz towarzyszące im gesty oraz kroki taneczne.
Wiele mądrych zabaw edukacyjnych opiera się o różnego rodzaju gry, zarówno planszowe, jak i komputerowe, których podczas zajęć nie brakuje.

Przyjemność płynąca z zajęć
Naszym priorytetem jest miła atmosfera w trakcie zajęć, tak, aby wszyscy uczniowie czuli się swobodnie, bezpiecznie i pewnie. Dopiero, gdy te warunki zostaną spełnione mogą oni poczuć się na tyle odważnie, by bez obaw i stresu mogli i co najważniejsze chcieli używać języka angielskiego. Atmosfera w sali, zarówno podczas zajęć, jak i bezpośrednio przed i po nich, jest ciepła i przyjazna.
Ciepła atmosfera podczas zajęć tworzona jest głównie przez sposób prowadzenia zajęć. Oprócz tradycyjnego modelu nauczania dzieci w ławkach – podobnego do tego, do którego są przyzwyczajone w szkole, duża część zajęć odbywa się na miękkim dywanie lub kocu rozłożonym na podłodze. Nastrój podczas zajęć zmienia się wraz z ich charakterem, np. podczas czytania bajek, tzw. „story time”, dodatkowo włączana jest specjalna lampka, która symbolizuje czas na bajkę, oraz wraz ze spokojną muzyką w tle tworzy magiczny klimat.

Nieustanna motywacja do nauki
Sukces w nauce każdego języka obcego można odnieść jedynie dzięki systematycznej pracy. Drobne nagrody dla najmłodszych otrzymywane po każdej lekcji, czy też konkursy językowe dla starszych zachęcają uczniów do samodzielnej pracy, do odrabiania prac domowych oraz do powtarzania wiadomości.
Nie ma lepszej motywacji do nauki języka obcego niż przedstawienie krajów, w których języka tego używa się na co dzień. Dlatego też kilka razy w semestrze w każdej grupie przewidziane są zajęcia wprowadzające elementy kultury i geografii krajów anglojęzycznych. Oprócz tego prowadzone są zajęcia odnoszące się do tematyki obchodzonych świąt: Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Walentynek, Halloween, Dnia Świętego Patryka, itp.

Eko-edukacja po angielsku
Dla wszystkich, którym nie są obojętne idee życia w zgodzie z naturą, recyklingu oraz ochrony środowiska naturalnego wraz ze wszystkimi jego elementami mamy dobrą wiadomość. Podczas każdego kursu językowego przewidziana jest realizacja autorskiego programu edukacji proekologicznej po angielsku. Podczas tych zajęć – rozłożonych w ciągu całego roku szkolnego, uczniowie na każdym poziomie mogą poznać zagadnienia związane z ochroną przyrody, segregowaniem odpadów oraz problemami cywilizacyjnymi współczesnego świata w języku angielskim.

Udział w projektach
Słuchacze Kursów Językowych PUZZLE mogą aktywnie uczestniczyć w wielu projektach. Nagrywanie filmików, udział w teatrzykach czy tworzenie plakatów językowych sprawiają, że podczas zajęć z pewnością nikt się nie nudzi.
Uczniowie wszystkich grup mogą uczestniczyć także w programie „Pen Friends”, który polega na ćwiczeniu języka angielskiego pisanego poprzez korespondowanie z uczniem ze szkoły z innego kraju. W ten sposób uczniowie mogą nawiązać długotrwałe przyjaźnie, lecz co najważniejsze, mają kontakt z prawdziwym – nie książkowym – językiem, co z pewnością zmotywuje ich do nauki.

Elastyczność w ustalaniu planu zajęć
Dzieci w wielu szkołach w Gdańsku uczęszczają na zajęcia w systemie zmianowym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy chcieliby zapewnić swoim dzieciom różnorodne zajęcia pozalekcyjne, nie obciążając ich przy tym, zajęcia na Kursach Językowych PUZZLE mogą być ściśle dopasowane do planu lekcji ich pociech. W ten sposób dzieci nie będą musiały spędzać długich godzin w świetlicach szkolnych, a jednocześnie efektywnie wykorzystać czas, który rodzice spędzają w pracy.
Dorośli zaś, chcąc nauczyć się języka angielskiego nie tracąc jednocześnie czasu na dalekie dojazdy mogą liczyć na to, że zajęcia będą odbywały się w siedzibie ich firmy lub w ich domu w godzinach ustalonych indywidualnie pod kątem ich wygody (Zapraszamy do zakładki Kontakt).

Współpraca z rodzicami
To, co wyróżnia Kursy Językowe PUZZLE od innych szkół to bardzo bliski kontakt oraz współpraca z rodzicami ucznia. Raz na pół roku organizowane jest obowiązkowe indywidualne spotkanie z każdym rodzicem, podczas którego omawiane są postępy ucznia i ewentualne problemy. Ustalana jest także dalsza współpraca i sposób motywowania ucznia do dalszej pracy. Wspólne zaangażowanie zarówno rodziców, jak i nauczyciela w edukację uczniów szybko przyniesie pozytywny efekt w nauce.

Wykwalifikowana kadra
Wiele szkół w dzisiejszych czasach zatrudnia jako lektorów studentów lub osoby znające język obcy, lecz niewykwalifikowane w kierunku nauczania. Odbija się to w widoczny sposób na jakości nauczania. Kursy językowe PUZZLE są prowadzone przez lektorkę z wieloletnim stażem pracy, absolwentkę Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, z tytułem magistra Filologii Angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego, która nieustannie podnosi swe kwalifikacje poprzez warsztaty metodyczne oraz różnego rodzaju kursy i szkolenia. Podczas pracy jako nauczyciel zgromadziła ona oprócz bagażu doświadczenia również spory zasób pomocy naukowych, książek, gier i ćwiczeń, z czego bardzo wiele przygotowanych samodzielnie.

Biblioteczka językowa
Dodatkową możliwością trenowania języka angielskiego czytanego przez wszystkich słuchaczy Kursów Językowych PUZZLE jest korzystanie przez nich z biblioteczki językowej. Zawiera ona książki anglojęzyczne przeznaczone zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Wiele z nich to książki specjalnie przygotowane do nauki języka, ale zdecydowana większość to pozycje oryginalne, zakupione w Anglii.
Cała biblioteczka jest do dyspozycji wszystkich uczniów. Książki oraz płyty DVD są wykorzystywane także podczas zajęć. Podczas różnego rodzaju ćwiczeń językowych uczniowie słuchają lub czytają samodzielnie bajkę, opowiadanie lub fragment powieści po angielsku, zaś następnie wykonują szereg zadań mających na celu poznanie i utrwalenie zwrotów i słownictwa poznanego w trakcie czytania. Jest to także forma zachęty do nauki oraz sposób na kontakt z „żywym” językiem angielskim. Co więcej, poprzez zadania tego typu uczniowie poznają literaturę angielską oraz amerykańską, a co za tym idzie mają bliski kontakt z kulturą tych krajów.